top of page

הסיפור שלי (פרשת קורח)

אין ייאוש, יש אוצר תקווה

סיפר הרב אליהו שירי שליט״א מעשה מדהים שקרה לפני עשרות שנים, שאירע ׳באומות העולם׳, היה זה אדם בשם ׳סילבסטר סטאלונה׳ שחי לו לבדו בניו יורק כעני מרוד. לא היה לו כסף לחמם את ביתו ואפילו לא להאכיל את כלבו.

אך למרות מצבו, היתה לו תקווה להיות שחקן מצליח ביותר. היתה לו רק בעיה קטנה: אף אחד לא רצה לקבל אותו, הוא נולד בלידת וואקום, שהותירה רושם עקום בפניו, אשר כל חייו נשא עמו הבעת פנים עקומה מאוד.

אך הוא לא התייאש והלך ל-1500 סוכני סרטים להתקבל! אך כולם דחו אותו ואמרו לו שאין לו סיכוי, זה לא מתאים לך, רד מזה!

אך הוא לא ויתר, והיה מלא תקווה שעוד מעט יתגלה פתח התקווה והישועה להצלחתו.

באחד הימים, מצבו הכספי הידרדר והוא נאלץ בכאב לב למכור את כלבו האהוב.

סילבסטר מכר את כלבו ב-$25, וחזר לביתו אבל וחפוי ראש. באחד הימים שישב בדירתו הקטנה והקרה, הוא החל לדבר עם עצמו ולעודד את עצמו: "אסור לי לאבד תקווה, יש פתח להצלה", ואז צץ במוחו רעיון גדול.

הוא לקח דפדפת ועט, ובמשך 16 שעות ברצף החל לכתוב תסריט לסרט בשם ׳רוקי 1׳, "לפחות אם לא אהיה שחקן, אהיה כותב סרטים", הוא אמר.

הוא הלך לעשרות מפיקי סרטים, כדי למכור להם את התסריט, אך כולם דחו אותו, "זה לא יצליח לעולם, זה שטויות, זה לא יעניין אף אחד, אתה לא תצליח בחיים".

עד שהגיע למפיק אחד שהסכים לקנות ממנו את התסריט ב-125 אלף דולר.

כולם מצפים מאדם עני לקפוץ על המציאה, אך אותו סילבסטר אמר למפיק: "תשמע, יש לי חלום ואני לא מאבד את התקווה, אני רוצה להיות השחקן הראשון בסרט הזה, ואני מוכן למכור לך את התסריט בתנאי שאהיה השחקן הראשי".

המפיק דחהו מיד ואמר לו: "תשכח מזה, אין סיכוי אתה נראה עקום ולא מתאים".

במקום לקפוץ על מציאה שכזו ולצאת מעניותו, פיעמה בו תקווה והחלום הגדול.

המפיק הסכים להעלות את מחיר לקניית התסריט ל-250 אלף דולר, אך סילבסטר לא איבד תקווה ואמר שזה רק בתנאי שישחק בסרט. המפיק העלה המחיר ל-350 אלף דולר, אך סילבסטר לא ויתר על החלום.

לבסוף, אומר המפיק, שהם מוכנים לשתף אותו בסרט, אך הם ישלמו לו רק 35 אלף דולר, כי הם לא מוכנים לקחת סיכון להצלחת הסרט, עקב פניו העקומות.

היתה לו כזו אמונה בהצלחתו למרות מראה פניו, כך שהסכים גם בסכום שכזה ושיחק כשחקן הראשי ב'רוקי -1׳.

מיד כשקיבל את ה-35 אלף דולר, הוא חזר לאותה סימטה בניו יורק וחיכה אולי הוא יפגוש את אותו אדם שמכר לו את הכלב. הוא חיכה שם יום שלם, אך מאות אלפים עוברים שם ולא מצא את האדם הנכון.

אך הוא לא איבד תקווה, ולאחר 3 ימים הוא מצא אותו והתחנן שיחזיר לו את כלבו, ובתמורה הוא שילם 15 אלף דולר, בנוסף להשתתפות בסרט שהבטיח לו.

הסרט יצא לאוויר העולם וסגר מחזור של 200 מליון.

שאלו אותו בראיון: ”מה הדבר שגרם לך להתגבר על כל הדחיות והמכשולים?"

הוא ענה שתמיד ובכל מצב לא אבדה ממנו התקוה. תמיד הוא האמין שתגיע ההצלחה, למרות שכולם דחוהו וביזוהו.

הרמח״ל הקדוש זי״ע אומר: "כשאדם נמצא במצוקה, בדאגה, בצרה, הוא מחוייב מדין שמיים להפעיל את כוח התקוה והאמונה שהקב״ה יושיע אותו במצב שהוא נמצא. כשהאדם לא נשבר בחייו ממצבו ומאמין ומקווה לישועה - נפתח לו אפיק חדש של שפע בשמיים, שלא היה קיים עד היום, בינו לבין הקב״ה.

ואם ירים עיניו לשמיים ויאמר: "אני מאמין, שבזכות ׳אוצר מתנת חינם׳ שיש בשמיים, שבורא העולם, אשר הוא סיבת הסיבות ואין זולתו, מכין לי ישועה גדולה בעניין... הילדים, הזיווג, הפרנסה, באותו רגע נפתח שפע בשמים והישועה תגיע מה׳."

11 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

הסיפור שלי (פרשת מטות)

מספר הרב זילברשטיין שליט״א בספרו ׳ברכי נפשי׳, לפנינו סיפור מרטיט שקיבלנו מהרב פ.ס. שהיה עד למעשה. כמידי שנה, נוסע אני לחו״ל בשליחותה של אחת המוסדות החשובים בעיר ׳בני ברק', על מנת לגייס כספים להחזקת המ

הסיפור שלי (פרשת פנחס)

להיות "בן אדם"! הנה, זכינו בדורנו לראות מפעולותיו והנהגותיו בקודש של מרן הגרא"צ שך. על מה בכה מרן זצ״ל במשך כל ימיו? מה דרש מתלמידיו במשך כל חיי־חיותו? להיות בן־אדם! פעמים רבות היה מרן חוזר על המשפט ד

הסיפור שלי (פרשת בלק)

הבולם עצמו בשעת מריבה סיפר הגה״צ ר׳ אלימלך בידרמן שליט״א: המעשה הבא התרחש בשנה שעברה התשע״ו, באחת מערי המרכז המפורסמות. ערב אחד, חזרה גברת פ. לביתה ועלתה במדרגות הבניין. לבינתיים, פגשה אותה שכנה נוספת

ความคิดเห็น


bottom of page